Únava svalů, aneb jak se vyhnout křečím

Únavou svalů a křečema trpí zejména lidé, kteří při sportu dlouhodobě zatěžují svůj organismus. Nepodceňujte proto pravidelné doplňování potřebných tekutin, jídla a minerálů. Můžete tak předejít zbytečným problémům.

Mužské překřížené ruce

Fitness - dlouhodobá sportovní aktivita vede ke křečím

Téma únavy svalů a křečí se týká hlavně sportovních nadšenců, kteří se věnují sportu s dlouhodobou zátěží organismu. Mezi takovéto sporty například patří běhové maratóny, vzdálenostní plavaní nebo slavná Tour de France.

Na sportovce jsou dnes kladeny velké požadavky a proto je únava a vyčerpání celého organismu téměř pravidlem. Proto je nutno provést patřičná opatření, zmírňující destrukci organismu, výskyt křečí nebo velký úbytek cukru.

Cvičení a naše tělo - příčina výskytu křečí a jejich zmírnění

Kromě celkové únavy je výskyt křečí také podmíněn nedostatkem minerálu v těle. Ty totiž musí být doplňovány průběžně i během dlouhotrvajícího fyzického výkonu. Vhodným prostředkem bývají různé gely, nápoje či tablety. Ty zaručí široké spektrum podpůrných prvků v jednoduché a rychlé formě, pro optimální vstřebání do organismu. Vrcholoví sportovci se dnes bez takové podpory a ochrany organismu již neobejdou.

Cvičení pro předcházení křečí a vaši větší odolnost

Nejběžnější výskyt křečí bývá při náhlé změně směru pohybu nebo změně druhu zatížení na organismus. Pro minimalizaci těchto situací trénujte své tělo v posilovně.

Budete-li mít zpevněné svaly zvyklé na pravidelnou zátěž, budete mnohem odolnější proti náhlému selhání. Nebudete se tak muset tolik bát jít do všeho naplno a bez zábran.

Další zajímavé články z rubriky cvičení a fitness

Cviky na břicho

Kurz správného posilování

Strečink a úvod k posilování

Zhubněte ve tváři

Účinné cviky pro dokonalé nohy

Cvičení na míči

Poprvé v posilovně?

Cviky pro zpevnění ramen

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies