Watsu – protáhněte se ve vodě!

Nápad realizovat masáže shiatsu ve vodě se zrodil před třiceti lety v hlavě amerického terapeuta Harolda Dulla, dnes se tato masážní technika provádí ve čtyřiceti státech celého světa a pro svůj úspěch se přesouvá z lázní do welness center a je tak konečně přístupná široké veřejnosti.

Muž se ženou ve vodě při provádění masáže Watsu

Co je watsu a co shiatsu

Watsu je kombinací dvou slov – water a shiatsu. Jedná se tedy o provádění shiatsu ve vodě. Shiatsu masáže využívají tlaku prsty, ale i dlaněmi, koleny nebo chodidly a uvolňují tak blokády, které mohou způsobit bolesti hlavy, zad, kloubů, svalů, ale i nespavost, potíže s plodností, časté únavy, zapomnětlivost a podobně. Ačkoliv se tato metoda pocházející ze staré Číny zdá drastická, bolest zaznamenáte jen vzácně. Každý tlak se provádí velice opatrně.

Watsu, na rozdíl od shiatsu, pracuje více s dotyky a specifickými pohyby trupu či končetin, využívá ale i tlaků na akupresurní body. Díky nadnášení vody je možné protáhnou svaly a klouby způsobem, který by byl jinak bolestivý nebo by nebyl vůbec možný. Stav beztíže ještě více příjemné pocity z watsu umocňuje. Terapeut si s vámi vlastně v příjemně vyhřáté vodě doslova dělá co chce – různými chvaty a uchopeními vás protahuje, přetáčí, tlačí na specifické body. To vše velmi nenásilně a návazně, takže vše působí přirozeně. V průběhu terapie obvykle dochází k hlubokému uvolnění, pozitivní vliv na psychiku je velmi silný.

Zdravotní účinky watsu

Watsu normalizuje krevní oběh, snižuje bolesti, uvolňuje ztuhlost a bolesti svalů, pomáhá lidem s chronickou únavou, potížích se spánkem, migrénami, artritidou, revmatismem, pomáhá při stavech po zranění, zmírňuje psychické bloky, traumata a stresy.

Kdo může využít „vodní masáže“?

Watsu je v současnosti využíváno především jako doplňková lázeňská nebo rehabilitační léčba při potížích s pohybovým aparátem nebo při poruchách nervové soustavy, má ale blahodárný vliv v podstatě na každého z nás. Upravuje totiž celkový energetický systém člověka. Pochvalují si jej i těhotné ženy. Čím dál tím více se provádí i ve wellness centrech a veřejných zdravotních střediscích.

Shiatsu - více než masáž!

Čakry a léčivá síla kamenů

Totální plavání - buďte jako ryba!

Akupresura harmonizuje životní energii

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2019 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies