Zvířecí námluvy

Nejen lidé mají svůj milostný život. Proces námluv znají i zvířata. Někdy jsou originální a romantické, jindy jejich flirtovací taktiky připomínají hororový film. Každý živočišný druh má svůj vlastní způsob hledání a získávání partnera.
Ležící lev s lvicí

Zajíc polní

začíná s námluvami s přicházejícím jarem. Dvoří se samičce očicháváním a pak se k ní pokusí přiblížit intimněji. Pokud se však samičce jeho přístup nezamlouvá nebo nápadník nereaguje na náznaky odmítnutí, postaví se na zadní nohy a předními tlapkami uštědří samci ránu.

Lev

je držitelem rozsáhlého harému lvic, který žárlivě střeží.

Hyena

je feministicky zaměřené zvíře. Samice hyeny jsou až o desetinu větší než samci, kteří hrají ve smečce druhé housle a jsou samicím podřízení.

Opice

jsou rodinně založené. Postavení obou partnerů bývá vyrovnané.

Žirafy

Samci žiraf bojují o svou vyvolenou přetlačovánímí krky.

Zebry, bizoni a kamzíci

zápasí o samičku v boji, který může skončit i smrtí.

Ptáci

většinou usilují o samičku předváděním svého nádherného peří. U páva z toho může výt jedinečná podívaná. Samci rajek předvádějí krkolomné kousky, například zavěšení se na větvích stromů hlavou dolů. Nejvěrnější jsou však jeřábi. Uzavírají svazek na celý život a stvrzují ho milostným tancem zahrnující různé výskoky, poklony, potřásání hlavou a mávání křídly.

Hmyz

Roháč obecný bojuje pomocí kusadel, kterými se zaklesne do kusadel soupeře, dokud neztratí jeden z nich rovnováhu. Evropští cvrčci předkládají dámě darem nějakou laskominu a zatímco si samička pochutnává, pokusí se o rychlé spáření. Samičky kudlanek a některých pavouků své partnery po milostném aktu pozřou.

Další zajímavé články

Psi umí odhalit rakovinu

Zvířata umí zázraky

Albíni - lidé i zvířata

Hmyz a ekologické nápady

Jak se tvoří nebe

Vosí bodnutí chemické složení jedu a jeho účinky

Ptačí chřipka - léčba, prevence a virus H5N1

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.5 Počet: 2 Nejlepší: 5 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies