Ke vzniku strií můžete mít genetické dispozice, pokud se ale zdravě stravujete, sportujete a pečujete o svou pokožku, můžete se trhlinkám velkým obloukem vyhnout. Ovšem, ruku na srdce – která žena všechny zásady zdravého životního stylu dodržuje?
Strie se nejčastěji objevují v době těhotenství, kdy bříško, ale i další partie rostou velmi rychle a kůže se nestačí náhlé změně přizpůsobit. Stejně tak se ale mohou objevit, pokud se v pubertě rychleji vyvíjíte nebo prostě jen rychle přiberete. Stejně jako celulitida nám přidávají vrásky na čele a snažíme se jich co nejrychleji zbavit. Nejčastěji s pomocí krémů proti striím. Ty fungují především jako prevence, některé ale dokáží zmírnit i viditelnost již vzniklých strií.
Krém proti striím vybírejte podle jeho složení
Krémů proti striím je na kosmetickém trhu tolik, že člověk velmi těžko odhadne, které jsou kvalitní a skutečně účinné. Zázraky samozřejmě slibují všechny, opravdu vám ale pomohou jen ty, které obsahují látky podporující elasticitu a celistivost kůže. Tyto krémy sice bývají dražší, investice se vám ale rozhodně vyplatí.
Nejlépe proti striím bojuje kyselina hyaluronová
Kvalitní krém proti striím by neměl kůži pouze promašťovat, ale také podporovat její elasticitu. Tomu napomáhá zejména kyselina hyaluronová, která je nepostradatelnou součástí kožního pojiva a právě kůže žen mající strie neobsahuje této látky dostatek. Důležitá je také kyselina pantothenová – podílí se na celistivosti a pevnosti kůže. Stejně tak má vliv na zdraví pokožky vitamín E a elastin.
Co na strie neplatí
Nevhodnou součástí krémů na strie jsou peelingová zrníčka, rozporuplné jsou nenasycené mastné kyseliny, které snadno žluknou. Babské rady vychvalují účinky rostlinných, zejména olivových olejů, jejich vliv na strie ale nikdy vědecky potvrzený nebyl!
Diskuze