Měsíček pro citlivou pokožku
Měsíček (Calendula Officinalis) má zklidňující účinky na podrážděnou pokožku, pomáhá při ekzémech a také lupénce. Odvar z měsíčku je vhodný k ošetření citlivé pokožky vlasů, kterou zároveň změkčuje a vyživuje. Působí stimulačně a protizánětlivě. Odvar si připravíme tak, že hrst měsíčku převaříme v litru vody a necháme 10 - 15 minut luhovat. Poté scedíme a odvar jemně vmasírujeme do pokožky hlavy. Poté již neoplachujeme.
Rozmarýn podporuje prokrvení pokožky hlavy
Odvar z rozmarýnu (Rosmarynus Officinalis) podporuje prokrvení pokožky hlavy, osvěžuje mastnou pokožku, zároveň vyživuje vlasy a zlepšuje jejich vzhled. Odvar si připravíme tak, že hrst rozmarýnu převaříme v litru vody a necháme 10 minut luhovat. Poté scedíme a odvar jemně vmasírujeme do pokožky hlavy. Poté již neoplachujeme.
Odvar z majoránky, podbělu a mateřídoušky posiluje vlasy
Majoránka (Organum majorana) pokožku hlavy zaceluje, mateřídouška (Thymus serpyllum) zmírňuje její podráždění a podběl (Tussilago farfara) se stará o kvalitu a zdraví vlasů. Pokud vás trápí lupy, roztřepené konečky a nebo mastné vlasy, je tento odvar určen právě pro vás. Připravíme jej tak, že do dvou litrů vody přidáme hrst sušené majoránky, mateřídoušky a podbělu a uvedeme k varu. Krátce převaříme a necháme přibližně půl hodiny louhovat. Poté přecedíme a odvar jemně vmasírujeme do pokožky hlavy. Poté již neoplachujeme.
Medová maska posílí konečky vlasů a zabrání jejich vypadávání
To, že je med zdraví prospěšný, věděli lidé již před několika staletími. Vyzkoušet jej můžeme v boji s roztřepenými konečky a vypadáváním vlasů. Vlasy pravidelně ošetřujeme speciální medovou maskou, kterou si snadno můžeme připravit doma. Stačí, když smícháme jednu polévkovou lžíci medu s jedním žloutkem a jednou polévkovou lžící olivového panenského oleje. Masku naneseme na vlasy, zabalíme do osušky a necháme působit 15 minut. Poté opláchneme.
Diskuze