Cambridgeská dieta je nejpopulárnější

I když u nás není Cambridgeská dieta příliš populární, podle amerických vědců, kteří se pokusili zmapovat nejznámější a nejpopulárnější diety světa, patří právě tato dieta mezi čtveřici těch nej…

Čínská nudlová polívka v plastové misce

Existuje nespočet diet, které slibují stoprocentní úbytek přebytečných kil během pár dní. Většina z nich má ovšem jen velmi krátkodobé trvání. Vědci z Ameriky mapovali, které diety patří mezi nejznámější a nejpopulárnější, a kterým věří nejvíc lidí. Výsledkem je čtveřice, do které je zařazena Dieta podle krevních skupin, Atkinsonova dieta, Zónová dieta a u nás málo známá Cambridgeská dieta.

V čem Cambridgeská dieta spočívá

Cambridgeská dieta spočívá v konzumaci instantních potravin jako jsou různé polévky, tyčinky či koktejly. Jedná se o to, že každý den si můžete zvolit pouhé tři výrobky podle vaší chuti.

Cambridgeská dieta a kalorický příjem

U Cambridgeské diety se kalorický příjem redukuje na přibližné 2000 kJ. Doporučený denní příjem pro hubnoucí osoby je však 5000 kJ.

Pro koho je Cambridgeská dieta vhodná

Tato, jedna z nejpopulárnějších diet, je vhodná pro extrémně obézní ženy, které mají často problém i s výběrem oblečení.

Cambridgeská dieta a zdraví

Co se týče zdraví, nedá se říct, že Cambridgeská dieta je zdravá. Důvod je jednoduchý: dieta vynechává jídla, jako jsou zelenina a ovoce.

Další nevýhodou této diety je, že vás nenaučí žádné nové a lepší stravovací návyky. To znamená, že po skončení se s největší pravděpodobností můžete setkat s jo-jo efektem.

Pokud se ji přesto pokusíte vyzkoušet, podporujte ji alespoň produkty, které mají minimum či dokonce vůbec žádné kalorie. Takové jsou například zeštíhlující detoxikační minerální kůry. Tím, že obsahují pouze minerály a stopové prvky bez sladidel a cukrů doplní vašemu organismu potřebné latky a přitom vám pomáhají předejít jo-jo efektu.

Kde je Cambridgeská dieta oblíbená

Cambridgeskou dietu si oblíbily zejména ženy ve Spojených státech a v Anglii.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies