Hubnutí s pohybem

Všichni víme, že nadbytečné kilogramy se ukládají pokud přijímáme více energie než vydáváme. Všichni víme, že ne dieta, ale pohyb je klíč k úspěchu při hubnutí. Přesto raději volíme stravovací pasivitu než fyzickou aktivitu.

Muži jdoucí cestou mezi rozkvetlými stromy s holemi

Diety a hubnutí bez pohybu nejsou účinné

Pokud jíme od rána do večera a kromě práce v zaměstnání neděláme nic, náš příjem je větší než výdej, což se projeví na váze. Výdej energie není možný jen sportem, ale i fyzickou prací, chůzí a veškerou další pohybovou aktivitou. Navíc, pokud si naordinujete dietu, ale nezapojíte do svého hubnoucího plánu pohybovou aktivitu, tělo nebude hubnout z tuků, ale ze svalů.

Dieta a sport – přátelé nebo odpůrci?

Samozřejmě je třeba snížit množství jídla a zlepšit jeho kvalitu, ale zároveň bychom měli zvýšit množství pohybu. Pouze spojení těchto dvou aktivit je klíčem k úspěchu! Nejhorší je pustit se po hlavě do hladovky (drastické diety se snadno porušují) nebo do sportu, ačkoliv předtím byl vaší největší pohybovou aktivitou nákup v samoobsluze. Je třeba začínat postupně.

Jak se správně hýbat při obezitě a nadváze

Pro začátek je ideálním pohybem chůze, tvrdí lékaři. Běh není pro začátečníky a obéznější jedince vhodný, neboť zvyšuje riziko zranění a příliš zatěžuje klouby. Teprve až své tělo trochu odlehčíte, můžete začít i sprintovat. Chůze by měla být rychlejší, aby se organismus dobře prokrvil a získal novou energii. Dávejte pozor na držení těla – neprohýbejte se dopředu ani dozadu, zhluboka dýchejte a mějte zastrčené bříško. Během cvičení si uvědomujte, že pohybem nejen že hubnete a děláte něco pro své zdraví, ale také modelujete svou postavu do žádoucích tvarů. Během cvičení zkrátka myslete pozitivně!

Pohyb při hubnutí – přiměřeně a pravidelně

Cvičení by zpočátku nemělo přesahovat 20 minut. Cvičte minimálně třikrát denně, postupně můžete zvýšit četnost až na cvičení obden. Nejlepší je organizované cvičení, kde jste pod dohledem odborníka a přítomnost ostatní vás nutí vydržet až do konce. Výborné je pro hubnutí také plavání a cyklistika.

Všeho s mírou!

Před každým cvičením je třeba se protáhnout a připravit tak tělo na fyzickou zátěž. Ideální je např. strečink. Jakmile ucítíte bolest nebo bodání ve svalech, začnete být dušní nebo se dostaví závrať, ihned se cvičením přestaňte. Intenzita pohybu by měla být taková, abyste se zapotili, ale zároveň se z toho nezhroutili.

Rizika rychlého váhového úbytku

Optimální váhový úbytek je dva až pět kilogramů za měsíc. Rychlá váhová ztráta vede k odbourávání svalů, ne tuku, proto je výsledkem zvýšená únava a v konečném důsledku také známý jo-jo efekt. Rychlý váhový úbytek zvyšuje riziko vzniku různých nemocnění, např. žlučníkových kamenů.

Dietní program = pohyb + rozumný jídelníček

Účinný dietní program zahrnuje dostatek pohybu i změnu jídelníčku. Pokud se bojíte, že organismu nedokážete zajistit dostatek potřebných vitamínů a minerálů, mohou vám pomoci doplňky stravy. Pozor však, abyste tělu kromě výživných látek nedodávali také škodlivé chemické látky - vybírejte si raději přípravky na přírodní bázi.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies