Klystýr – očista střeva základem zdraví

Poslední dobou se stále více mluví o metodách očisty střeva. Proč je kvalita střev tak důležitá? Protože právě v nich sídlí naše imunita. Kvalita střev ovlivňuje náš zdravotní stav až z 90%!
Odhalené břicho ženy

Hydrocolon terapie, klystýr, detoxikace přírodními preparáty

Základem správného fungování celého organismu jsou čistá, léty nezanesená a správně fungující střeva. Hydrocolon terapie, klystýr, detoxikace organismu přírodními preparáty, to všechno jsou způsoby, jak zbavit střeva mnohaletých nánosů nečistoty, virů a bakterií. Proč je kvalita našeho střeva tak důležitá? Protože právě ve střevech sídlí naše imunita. V jakém stavu máme střeva, tak se cítíme i vypadáme. Dokonce i kožní projevy jako jsou vyrážky a ekzémy mají původ ve střevě.

Klystýr nebo projímadla?

Pokud se nesprávně stravujete a málo se hýbete, vaše střeva jsou živnou půdou pro vznik toxinů a škodlivin. Často využívaná projímadla tuto situaci neřeší – jsou k našemu tělu příliš drastická a mohou činnost střev ještě více zhoršit. Nejúčinnější a nejšetrnější metodou očisty střev je od pradávna klystýr. Provádí se postupně - nejdříve se z tlustého střeva vyplaví hrubé nečistoty a pak odstraňujeme i ty jemnější a nejhluběji uložené nečistoty v tenkém střevě - tímto způsobem je klystýr k našemu organismu šetrný.

Účinky klystýru

Pokud jsou střeva zanesena mnoholetými usazeninami, do krve se dostávají škodliviny, které mohou negativně ovlivnit funkci různých orgánů. Klystýr vrací střevům schopnost zásobovat nás živinami a nastartuje vaši obranyschopnost, zlepší činnost všech orgánů včetně pokožky, přes kterou škodliviny vystupují z těla ven, odstraní zácpu a mnoho dalších potíží.

Další použití klystýru

Klystýr místo diety - zdravé a účinné hubnutí

Nedaří se vám zhubnout, ačkoliv jste vyzkoušeli snad všechny možné diety? Možná jsou příčinou právě vaše zanedbaná střeva. Dlouholeté nánosy kalů způsobují tvrdnutí střev a snižují schopnost odbourávat tuky. Zkuste před změnou jídelníčku aplikovat střevní očistu. Uvidíte, že výsledky se tentokrát dostaví.

Klystýr před porodem

Klystýr si minimálně jednou za život prožije každá z nás. Očista střev je totiž běžnou součástí předporodní přípravy. Bez aplikace klystýru by vlivem silného tlačení odcházela ven i stolice.

Klystýr před análním sexem

Anální sex je dosud poměrně tabuizované téma hlavně vlivem názoru, že se jedná o něco nečistého. Anální otvor a konečná část tlustého střeva je opravdu největším zdrojem bakterií, nečistoty lze však snadno odstranit právě klystýrem. Při klystýru se vyčistí nejen konečník, ale i část tlustého střeva a stolici trvá až 12 hodin, než tlustým střevem znovu projde. Všichni, kteří anální sex provozují, by neměli na aplikaci klystýru zapomínat. Vyprázdnění opravdu nestačí.

Irigátor – nádoba na klystýr

Nádobu na klystýr zvanou irigátor lze koupit v obchodě se zdravotními potřebami nebo v internetových obchodech. Skládá se z plastového sáčku nebo smaltované nádoby, hadičky a tzv. reaktální trubičky. Sáček se zavěšuje na stěnu, z něj vede hadička s otočným ventilkem, a ta končí reaktální trubičkou, která se zavádí do konečníku.

Jak se klystýr provádí

Klystýr se provádí vždy na lačný žaludek. Připravte si asi 0,5 až 2 litry teplé vody s 1 lžící citrónové šťávy nebo odvar z heřmánku, nalijte ji do nádobky klystýru (irigátoru), zavěste asi do výše očí (aby měla voda spád). Konec hadičky zvlhčete olejem. Klekněte si a hlavu opřete o jednu ruku. Zcela se uvolněte, dýchejte přirozeně. Zasuňte konec hadičky do análního otvoru a nechejte vodu téct až do pocitu většího tlaku (ne však bolesti). Můžete také nalévání vody přerušit a pokračovat až ve chvíli, kdy tlak povolí. Přijměte tolik vody, kolik unesete. Pokud se vám podaří v sobě vodu chvíli udržet, je to jen dobře. Zajděte si na toaletu a poté si na chvíli odpočiňte.

Hloubková očista střev

Po několika aplikacích klystýru si můžete troufnout na promytí celého, nejen tlustého střeva. Voda se do nejzazších partií střeva dostane díky dýchacím cvikům. Při přijímání vody několikrát hluboce vydechněte, na pět vteřin zadržte dech a žaludek přitáhněte k páteři. Snažte se stáhnout bránici. Nálev se tak dostane i do tenkého střeva.

Pravidla aplikace klystýru

  1. Klystýr aplikujte nejlépe ráno do sedmi hodin nebo večer před spaním.
  2. Neočekávejte, že se vám na poprvé podaří přijmout celou dávku. Přijměte ji klidně na dvakrát nebo i na třikrát.
  3. Během aplikace klystýru myslete na to, jak vám voda protékající střevy vymývá zbytky jedovatých látek a uzdravuje vás.
  4. Asi hodinu po aplikaci nevycházejte z domu. Voda ze střev se vám může vracet i po půl hodině.
  5. Čím déle v sobě tekutinu udržíte, tím větší část střeva vyčistíte (ideální dobou je 10 minut).

Jak často očistu střev klystýrem aplikovat?

Při počáteční očistě se doporučuje přijímat klystýr denně, v dalším týdnu obden, třetí týden ob dva dny a postupně klystýr aplikujte podle vlastních potřeb. Pokud budete pokračovat ve starém, nezdravém stravovacím režimu, účinky klystýru naprosto zmaříte.

Pro koho není klystýr vhodný

Klystýr není vhodný pro těhotné ženy a při Crohnově chorobě střev, akutním zánětu střev, tuberkulóze, po operaci či nádorech střev. Očistě tenkého střeva by se měli vyvarovat také lidé se slabým srdcem, výraznými dýchacími potížemi, střevními infekcemi a vysokým krevním tlakem (mohou však praktikovat očistu střeva tlustého s menšími dávkami vody).

<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> <!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->Více o detoxikaci

Detoxikace versus oxygenoterapie

Střevní výplach – hydrocolon

Dieta na víkend vás pročistí

Celer zbavuje tělo jedů

Detoxikace organismu


Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.3 Počet: 7 Nejlepší: 5 Nejhorší: 1

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies