Liposukce může pomoci i uškodit

Snad každá žena, kterou trápí problémové partie jako je břicho, zadeček nebo stehna, uvažovala někdy o liposukci. Vyplatí se vám ale do zákroku investovat?

Ženské bříško v černých plavkách

Jak se provádí liposukce

Liposukce je v podstatě odstranění tuku pomocí kovových trubiček zvaných kanyly. Tuk se kanylou odsává především z břicha, hýždí, boků a vnitřní strany stehen, někdy ale také z kolenou, podbradků a u mužů také z prsou, pokud se tuk v rámci nadváhy nebo hormonální poruchy nahromadí právě zde. K odstranění tuku ale nestačí jen zavést kanylu, je třeba vějířovitým pohybem „rozbít“ na sobě nalepené vrstvy tuku, v tom je podporuje také teplo ultrazvuku nebo speciální roztok, který činí tuk více tekutým. Pacient bolest necítí, odsávané místo je lokálně umrtveno (v tomto případě můžete cítit jen tlak a vibrace), někdy se také provádí celková anestezie.

Kdy je čas na liposukci?

Klasická liposukce vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně velký zásah do těla, není vhodnou metodou či doplňkem ke zhubnutí – užívá se spíše tam, kde se vám nepodaří tuk shodit, přestože držíte dietu a cvičíte. Lékař má právo vaši žádost zamítnout, pokud je přesvědčen, že by šlo o zbytečný zásah do těla – odstraňují se tedy opravdu jen nepřirozeně velké nánosy tuku, které viditelně deformují tvar postavy. Co se týče trvanlivosti, liposukce má trvalý efekt pouze tehdy, kdy si pacient i po zákroku udrží stejnou váhu.

Chcete-li celkově zhubnout, na liposukci nespoléhejte. Tukové buňky příliš neváží, rozdíl v hmotnosti před a po zákroku nebude tedy nijak markantní. Pokud ale chcete postavu vymodelovat – tedy ubrat tam, kde něco přečnívá, je na místě o liposukci uvažovat.

Kdy vám může uškodit

Když si nevzolíte správný čas

Pokud chcete co nejrychleji změnit tvar postavy a podstoupíte liposukci na jaře či v létě, můžete velmi brzy začít litovat. Součástí liposukce je totiž nošení speciálního stahovacího prádla, díkly němuž se místo rychle zahojí a udrží si nový tvar. V horkých dnech budete těsné prádlo proklínat a bohužel bude také těžší jej zakrýt. Pakliže to ale nevydržíte a nošení prádla zavrhnete, může se z operovaného místa stát nevzhledná tkáň plná dolíčků a všelijakých nerovnoměrností.

Liposukce ve skutečnosti nepotřebujete

Jak už jsme zmínili, liposukce není určená k hubnutí, ale k modelaci postavy. Pokud se vám podaří lékaře přemluvit a odsaje vám více tuků než je zdrávo (pro zachování zdraví v tělo určitým procentem tuku být pokryto musí), mohou se objevit zdravotní potíže.

Když nejste zcela zdravá

Máte potíže se srážlivostí krve, slabé srdce nebo vysoký tlak? O všem svého lékaře informujete. Zatajit cokoliv o svém zdravotním stavu ve snaze získat souhlas k liposukci se nevyplácí. Riziko výskytu chirurgických komplikací (otoky, trombóza, embolie) je pak vyšší.

Nemáte pevnou kůži

Volná kůže, například po porodu, není vhodná pro takový zásah.

Liposukce - výhody a nevýhody

Neinvazivní liposukce - zhubněte bez skalpelu!

Estetická chirurgie - napraví, na co příroda zapomněla

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies