Pět důvodů, proč chodit do posilovny

Toužíte-li po svalech a vypracovaném těle, posilovna by se pro vás měla stát druhým domovem. Oproti domácímu cvičení je atmosféra v posilovně více motivující. Předkládáme vám pět důvodů, proč cvičit v posilovně.
Kola pro spinning cvičení

Proč chodit do posilovny

  1. Bohatší výbava oproti domácí posilovně umožní cvičit pestřejší trénink, k dispozici jsou různé přístroje na aerobní trénink (stacionární kolo, běhací pás, veslovací trenažér apod.), který je pro redukci tělesného tuku nezbytný.
  2. Činky jsou většinou zastoupeny ve větším počtu a ve vzestupné hmotnostní řadě až do velmi vysokých čísel. Jediným limitem se pro Vás v tomto okamžiku stává vaše síla.
  3. V dobré posilovně vám poradí, jaké cviky cvičit, jak se stravovat a kolikrát týdně byste měli chodit.
  4. Už jen pocit, že jste udělali něco pro své tělo, je nenahraditelný.
  5. Ať už je vaší motivací k návštěvám posilovny vlastní ego, touha po vypracované postavě nebo zdravotní problémy, v posilovně vždy dostanete něco navíc: zejména možnost získání nových znalostí a známostí..

Posilovna – pro koho není vhodná a kdy je třeba být zvláště opatrný

Posilovna pro juniory

V období kolem puberty začínají mít chlapci zájem o dívky a ovlivňuje je mužský vzor, který obvykle vyniká právě svalnatou postavou. V rámci uvědomování si vlastního ega adolescenti touží po maximálních výkonech a všechny tyto podněty je mohou dovést do posilovny. Toto období je ale pro cvičení nejnebezpečnější. Hrozí přetížení pohybového aparátu. Je třeba cvičit s velkým citem.

Posilovna pro seniory a kojící ženy

Opatrnost je důležitá i při cvičení seniorů. Pokud necvičíte od mládí a najednou se rozhodnete být Schwarzenegerem, nemusí to dopadnout dobře. Cvičit opatrně je nutné také u žen po porodu. Kojící maminky by měly dávat pozor na svá prsa a vyvarovat se celkovému přetěžování organismu.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies