Psyllium zvyšuje účinek diety

V jídelníčku lidí s nadváhou nejvíce chybí vláknina – její nedostatek pak způsobuje zácpu a disharmonii metabolismu. Pomocí psyllia se těchto zdravotních potíží můžete zbavit a zároveň zvýšit účinek diety.
Rozsypané sezamové semínka

Vláknina zvaná psyllium

Psyllium je vláknina získávaná z obalů semen jitrocele indického. V Indii účinků psyllia využívají již přes 2000 let. Psyllium se nachází v některých druzích pečiva a cereálií, ve speciálních sušenkách a tyčinkách. Zároveň se prodává v lékárnách ve formě prášků nebo kapslí.

Jak funguje psyllium

Psyllium výrazně napomáhá k bezproblémovému vyprazdňování stolice. Protože na sebe váže vodu, dokáže až 40krát zvětšit objem. Vzniklý gel absorbuje odpadní látky a toxiny a postará se o opravdu důkladné pročištění střev. Je perfektní náhražkou chemických projímadel, bez vedlejších účinků.

Pozitivní účinky psyllia

Psyllium funguje jako prevence proti onemocněním tlustého střeva, včetně rakoviny. Je účinné při průjmech i zácpě. Reguluje hladinu cukru i cholesterolu, je tedy vhodné i pro diabetiky. Pro absenci lepku se jí nemusí bát ani pacienti s celiakií.

Psyllium jako součást diety

Díky schopnosti absorbovat vodu vám psyllium zajistí falešný pocit sytosti, což můžete využít při své snaze zhubnout. Psyllium nabobtná už v žaludku, takže zvyšuje pocit sytosti i při snězení velmi malé porce jídla. Navíc, konzumace vlákniny před tréninkem zvyšuje rychlost spalování tuků.

Dávkování

Kupte si psyllium v prášku a každé ráno a večer nalačno vypijte 2 čajové lžičky smíchané s 1 dcl vody nebo džusu. Psyllium můžete přidávat také do jogurtů. Nepřekračujte dávku 5 čajových lžiček denně. Psyllium konzumujte vždy v mokrém stavu a po jeho konzumaci vypijte minimálně 2 dcl vody.

Více o vláknině

Vláknina – vše co o ni potřebujete vědět

Vláknina – základ zdravého hubnutí

Rostlinné výtažky a přípravky na hubnutí

Ovesné vločky vám prodlouží život 


Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies