Bývalá trestanecká kolonie
Daleká Tasmánie má za sebou bohatou koloniální historii. Od roku 1642, kdy byl ostrov objeven Nizozemcem A. J. Tasmanem ho spravovali právě Holanďané. Zhruba po 140-ti letech obsadili Tasmánii Angličané, kteří se výrazně přičinili k masovému vyhlazení původních obyvatel.
Na začátku 19. století zde žilo ještě přes 4 000 domorodců, kteří žili kočovným způsobem a živili se lovem. Britové si však z jejich země vybudovali trestaneckou kolonii a domorodce během několika desítek let zcela vybili.
Fauna a flóra Tasmánie
Od roku 1901 Tasmánie patří k členským státům Australského svazu. Momentálně zde žije asi 430 000 lidí a hlavním městem je Hobart.
Tasmánie je známá svým horským prostředím, více než polovina povrchu je zarostlá jehličnatými lesy. A právě úžasná příroda je to, co sem láká turisty z celého světa. V tasmánských lesích žije populace tzv. tasmánského čerta. Jsou to houževnatí bojovníci, kteří si v minulosti dokázali poradit s konkurencí psa Dinga.
Nyní se ale potýkají s jiným problémem. Pravděpodobně kousnutím, se mezi nimi přenáší nebezpečný druh rakoviny.
Zajímavosti - nový druh života
K zajímavostem na Tasmánii rozhodně můžeme zařadit tzv. Totemový sloup. Kámen o průměru 4 metry je vysoký rovných 65 metrů a je lákadlem pro nejbláznivější horolezce z celého světa.
Neprozkoumané břehy Tichého oceánu u pobřeží tohoto nádherného ostrova zkoumali týmy australských a amerických vědců. Dostaly se při tom na člověkem dosud nedosažená místa a objevili několik zcela neznámých druhů živočichů. Neuvěřitelných výsledků dosáhli v ponorce v hloubce od 1 do 5 kilometrů.
Diskuze