Tělocvik pro unavené oči

Pracujete pravidelně s počítačem? Míváte po práci unavené oči? Pokud ano, máme pro vás pár užitečných rad, jak unaveným očím pomoci. Více se dočtete právě v dnešním článku.

Detail ženské tváře s očima dívajícíma se vzhůru

Cvik číslo 1

Nechte oči zavřené a pomalu začněte s masáží krouživými pohyby okolo očí. Jemně prsty okolo očí pohybujte po dobu 1 až 2 minut.

Cvik číslo 2

Kružte očima ve směru hodinových ručiček, poté proti směru. Mezi každým opakováním mrkněte. Opakujte 5x, poté oči na chvíli zavřete.

Cvik číslo 3

Držte před očima tužku a postupně ji pomalu od sebe oddalujte, přitom tužku neustále sledujte a věnujte ji plnou pozornost. Poté tužku opět přibližte k nosu. Opakujte 10x.

Cvik číslo 4

Sedněte si pohodlně na židli a zahřejte své dlaně třením o sebe. Pomalu zavřete oči, přiložte na ně zahřáté dlaně spodní částí tak, aby na oči dokonale přilnuly a zhluboka dýchejte. Toto cvičení by mělo trvat alespoň 3 minuty.

Cvik číslo 5

Pevně zavřete oči po dobu 3 až 5 sekund. Poté oči otevřete na stejnou dobu a opět zavřete. Celý postup opakujte 7 až 8 x.

Cvik číslo 6

Hlavu držte uvolněně, oči mírně povolte a pohybujte jimi nahoru a dolů. Snažíme se dívat na kořen nosu. Opakujte 6x.

Cvik číslo 7

Sedněte si pohodlně na židli a uvolněte se. Poté několikrát opisujte očima do prostoru před sebou velké písmeno A, poté písmeno H.

Další účinné cviky z rubriky Cvičení a fitness

Kalanetika

Kurz správného posilování

Strečink a úvod k posilování

Účinné cviky pro dokonalé nohy

Cviky na dokonalé břicho

Cviky pro zpevnění ramen

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2023 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies