Podzimní a zimní péče o pleť a vlasy

Na podzim a v zimě je naše pleť ohrožována nejen chladným počasím, ale i přetopenými místnostmi, nedostatkem pohybu a mnoha dalšími faktory. Totéž platí pro vlasy. Jak se vyvarovat povadlé pleti a vysušených vlasů? Máme pro vás tipy na nejsilnější zbraně.
Žena v zimní čepici v tmavých brýlích

Péče o vlasy na podzim a v zimě

Jak na podzim správně pečovat o vlasy a připravit je na zimní období? Vlasům neprospívá nošení čepic, šál ani elektrizujících svetrů a drsné klimatické podmínky jim na kráse také zrovna nepřidávají. Noste proto raději čepice a svetry z neelektrizujících materiálů. Proti mrazu a větru je můžete chránit speciální vlasovou kosmetikou.

Mytí vlasů na podzim a v zimě

Vlasy jsou náchylnější k poškození pokud je delší dobu nemyjete, proto nevěřte pověrám, že čím častěji se myjí, tím rychleji se mastí a umývejte je třeba i každý den. Při mytí jemně masírujte konečky prstů pokožku hlavy a vlasy opláchněte studenou vodou. Lépe je tak připravíte na mrazivé počasí a vlasům dodá studená voda více lesku.

Péče o pleť na podzim a v zimě

Vítr a mráz pokožku vysušuje, proto na podzim a v zimě používejte pleťové krémy s vitamíny a vyživující pleťové masky. Vyhýbejte se pleťovým vodám s alkoholem, které mohou vaši pleť nepříjemně podráždit. Pokud nemáte přirozeně mastnou pleť, volte raději mastnější krémy.

Podzimní a zimní líčení jako ochrana pleti

Make-up v zimě vytváří přirozenou ochranu vaší pleti. Vybírejte si raději světlejší podklad, příliš tmavé barvy působí nepřirozeně. Malé množství dejte také na oční víčka, budou vypadat odpočatě. Vybírejte si raději mastnější, hydratační rtěnky než zmatňující, které vaše rty vysušují.

Co nejvíce škodí pleti (a čemu se tedy vyhýbat)

 1. Nedostatek spánku (kůže ve spánku odstraňuje odumřelé buňky a vytváří buňky nové)
 2. Nedostatek kyslíku (pravidelně větrejte a choďte na procházky)
 3. Nepravidelné a nedostatečné vyprazdňování (dochází-li k němu, škodliviny obsažené v moči nebo ve stolici se snaží dostat ven jinak – přes kůži)
 4. Nedostatek tekutin (bez vody kůže vysychá a není schopna přijímat živiny ani vylučovat škodlivé látky)
 5. Špatný jídelníček (kůži škodí především velké množství tuku, cukru, soli, masa a mléka)
 6. Nedostatek pohybu (následkem je nedostatečné prokrvení kůže, zpomalení látkové výměny a tím shromažďování škodlivin v těle)
 7. Nevhodné kosmetické přípravky nebo jejich nadměrné používání (pokud po použití kosmetického přípravku dojde k zarudnutí kůže, vypijte alespoň 0,5 l vody pro pročistění a jeden den žádné přípravky nepoužívejte)
 8. Teplotní výkyvy
 9. Kouření (nikotin stahuje cévy a je příčinou prohlubování vrásek a zhrubění pleti)
 10. Smog (vyrážejte častěji do přírody)
 11. Stres a napětí
Pravidla vhodné péče o pleť a vlasy dodržujte i na sjezdovkách - více v článku
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies