Tančím a hubnu!

Ať zvolíte jakýkoliv druh tance, každý vám dopomůže k tomu, abyste se cítili psychicky i fyzicky lépe. Při tanci posilujete a procvičujete celé tělo a shazujete mnohem účelněji, než při běžném cvičení, určeném pro zpevnění postavy. Víte, které druhy tanců jsou pro vaši postavu nejprospěšnější?

Tančící postavy žen

Step a irské tance

Pokud se rozhodnete pro tento druh tance, zlepšíte si nejen kondici, ale také výrazně zpevníte stehenní, lýtkové a hýžďové svaly. Step můžete tančit sami, ve dvojicích, malých i velkých skupinách. Vhodnou alternativou jsou irské tance, které se staly poslední dobou hitem. Jde o fyzicky velmi náročné cvičení, které vytvaruje nohy, posílí srdeční sval, pomůže k lepší fyzičce a zpevní stehna i hýždě.

Step a step aerobic

Břišní tance

Břišní tanec je jedinečný způsob pro formování ženského těla, s důrazem na břišní svalstvo, hrudník a paže. Podstatný vliv má břišní tanec na poporodní zpevnění pánevního dna. Při tančení se nepřetěžují jednotlivé svalové skupiny ani klouby. Střídá svalové napětí s uvolněním, zvyšuje cirkulaci krve, zbavuje tělo toxinů a zrychluje metabolismus.

Břišní tance - pro relaxaci a krásné tělo

Zumba

Zumba (zvaná také afro dance) je v součastné době fenoménem ve světe fitness, který slučuje latinsko-americkou a mezinárodní hudbu s tanečními a fitness pohyby. Při pravidelném cvičení zumby lze vytvarovat postavu, spálit přebytečné tuky, příjemně se uvolnit a navíc protáhnout celé tělo. Za hodinu strávenou tímto druhem tance lze spálit až 600 kalorií. Více o zumbě se dozvíte v následujícím článku:

Zumba - novodobý fenomén ve světě fitness

Polka, swing, samba, salsa, rumba, country tance

Pokud se rozhodnete pro polku, swing, sambu, salsu, rumbu nebo country tance, buďte si jisti, že nenechají v klidu ani jediný sval v těle. Během krátké doby lze s jejich pomocí vytvarovat lýtka, stehna, hýždě, bříško i boky. Posílíte také paže, ramena a prsa.

Další zajímavé články k tématu:

Tanec jako životabudič

Orientální tanec zvyšuje sebevědomí i plodnost

Salsa aerobic - zhubněte tancem

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies