Jak hubnou muži?

Mužské tělo se při redukci váhy chová jinak než tělo ženy. Jaký vliv má hubnutí na muže? A proč vidí výsledky dříve než ženy?

Opřený muž u talířů s jablkem a zákuskem

<!-- -->

Muži diety nedrží

Ženské a mužské uvažování je zcela odlišné a to se týká i při myšlence na redukci váhy. Zatímco ženy pátrají po méně kalorických potravinách, sestavují jídelníčky a utrácí za podpůrné prostředky na hubnutí nehorázné sumy, muži si s jídlem vrásky nedělají. Muži totiž nedrží diety a ani se zpravidla nijak neomezují. Jídlo je pro ně podstatné a nehodlají se ho vzdát.

Při hubnutí je však důležité omezit některé potraviny, nápoje i jiné pochutiny, neboť by vzhledem ke svému charakteru mohly způsobit potíže (např. alkohol, cigarety, uzeniny apod.). Rovněž by mohly průběh celého hubnutí prodloužit. Mužům většinou stačí snížit příjem potravy minimálně a proces hubnutí je téměř vždy úspěšný. Úprava jídelníčku bývá pro muže nutným zlem, mnohem častěji se uchýlí k příjemnějším činnostem, a to ke cvičení, s nímž si pěkně vytvarují postavu.

Hubněte na kole

Dieta pro nekuřáky - 2. díl

Dieta pro nekuřáky - 1.díl

Jak se odhodlat zhubnout

10 důvodů proč zhubnout

Muži svá kila shazují rychleji

Mužské tělo je mohutnější, větší a také svalnatější, než tělo ženské. Proto hubnou rychleji a vypadají lépe mnohem dříve než ženy. Navíc jim roste svalová hmota, proto se jim pohyb vyplatí víc, než kruté omezení jídelníčku (vzhledem k časté manuálně těžké práci mužů je dostatečný příjem potravy nezbytný). Motivy mužů, proč zhubnout, se mohou odvíjet od zdravotních potíží, narážek partnerky či jeho okolí nebo jednoduše chuť vypadat a cítit se lépe.

Zdravotní rizika nadváhy jsou u mužů několikrát vyšší, než u žen. Svůj podíl na tom má především oblast, kde se tuky ukládají. Ženám se tuk nejčastěji ukládá na stehnech, bocích a hýždích, zatímco mužům v okolí břicha. Tato oblast je nebezpečná zejména proto, že představuje riziko onemocnění cukrovkou, tito lidé jsou častěji postiženi mrtvicí nebo infarktem. Pravidelný pohyb a zdravější strava pomáhá nejen štíhlé postavě, ale i celkovému zdraví člověka. Pohyb je nutný i v případě, že jste docílili žádaného výsledku, a sice pro udržení váhy.

Nejhorší diety - TOP 3

Vyzkoušejte kranking

Jednodenní diety - TOP 3

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies