Jak hubnou muži?

Mužské tělo se při redukci váhy chová jinak než tělo ženy. Jaký vliv má hubnutí na muže? A proč vidí výsledky dříve než ženy?

Opřený muž u talířů s jablkem a zákuskem

<!-- -->

Muži diety nedrží

Ženské a mužské uvažování je zcela odlišné a to se týká i při myšlence na redukci váhy. Zatímco ženy pátrají po méně kalorických potravinách, sestavují jídelníčky a utrácí za podpůrné prostředky na hubnutí nehorázné sumy, muži si s jídlem vrásky nedělají. Muži totiž nedrží diety a ani se zpravidla nijak neomezují. Jídlo je pro ně podstatné a nehodlají se ho vzdát.

Při hubnutí je však důležité omezit některé potraviny, nápoje i jiné pochutiny, neboť by vzhledem ke svému charakteru mohly způsobit potíže (např. alkohol, cigarety, uzeniny apod.). Rovněž by mohly průběh celého hubnutí prodloužit. Mužům většinou stačí snížit příjem potravy minimálně a proces hubnutí je téměř vždy úspěšný. Úprava jídelníčku bývá pro muže nutným zlem, mnohem častěji se uchýlí k příjemnějším činnostem, a to ke cvičení, s nímž si pěkně vytvarují postavu.

Hubněte na kole

Dieta pro nekuřáky - 2. díl

Dieta pro nekuřáky - 1.díl

Jak se odhodlat zhubnout

10 důvodů proč zhubnout

Muži svá kila shazují rychleji

Mužské tělo je mohutnější, větší a také svalnatější, než tělo ženské. Proto hubnou rychleji a vypadají lépe mnohem dříve než ženy. Navíc jim roste svalová hmota, proto se jim pohyb vyplatí víc, než kruté omezení jídelníčku (vzhledem k časté manuálně těžké práci mužů je dostatečný příjem potravy nezbytný). Motivy mužů, proč zhubnout, se mohou odvíjet od zdravotních potíží, narážek partnerky či jeho okolí nebo jednoduše chuť vypadat a cítit se lépe.

Zdravotní rizika nadváhy jsou u mužů několikrát vyšší, než u žen. Svůj podíl na tom má především oblast, kde se tuky ukládají. Ženám se tuk nejčastěji ukládá na stehnech, bocích a hýždích, zatímco mužům v okolí břicha. Tato oblast je nebezpečná zejména proto, že představuje riziko onemocnění cukrovkou, tito lidé jsou častěji postiženi mrtvicí nebo infarktem. Pravidelný pohyb a zdravější strava pomáhá nejen štíhlé postavě, ale i celkovému zdraví člověka. Pohyb je nutný i v případě, že jste docílili žádaného výsledku, a sice pro udržení váhy.

Nejhorší diety - TOP 3

Vyzkoušejte kranking

Jednodenní diety - TOP 3

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies